Budowa domu murowanego - technologia i zalety. Korzystanie z nieruchomości bez umowy. Jak wyeksmitować uciążliwego lokatora nieruchomości. Na rynku wtórnym nadal spadają ceny mieszkań. nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości

dom jednorodzinny w budownictwie

Teren budowy - to przestrzeń, w której prowadzone są roboty budowlane wraz z przestrzenią zajmowaną przez urządzenia zaplecza budowy.

finanse: sprzedaż domu

Ubezpieczenie pomostowe - Ubezpieczenie pomostowe jest to ubezpieczenie zawierane na okres od udzielenia kredytu do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej. Koszt ubezpieczenia jest przeważnie wliczony do raty kredytu i płacony miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Koszt ubezpieczenia naliczany jest w większości banków jako procent od wartości kredytu (zazwyczaj od 0,02-0,1 wartości kredytu miesięcznie).

ubezpieczenie: nieruchomości

Odpowiedzialność cywilna - Odpowiedzialność za szkody na osobie lub mieniu, jaką na podstawie przepisów prawa cywilnego ponosi osoba zobowiązana do jej naprawienia. Odpowiedzialność cywilna może wynikać z czynu niedozwolonego (delikt) lub wiązać się z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem zobowiązania (kontrakt).

Budowa domu murowanego - technologia i zalety

Domy wybudowane technologią tradycyjną czyli murowaną są solidniejsze i bardziej wytrzymałe niż domy wybudowane inną technologią na przykład szkieletową.

Konstrukcja murowanych domów umożliwia uzyskanie dużo większych powierzchni stropów, co przydaje się przy projektowaniu wystroju wnętrza domu oraz jego pokoi i pomieszczeń.

Murowane domy bardzo dobrze tłumią hałasy oraz lepiej utrzymują stałą temperaturę, ich ściany dobrze gromadzą pozyskane ciepło z instalacji grzewczych.

W domach murowanych zewnętrze ściany są grubsze niż ściany postawione technologią szkieletową, min. grubości ścian zewnętrznych to 36-38 cm, a dodatkowo przy pokryciu ich warstwą elewacji ich grubość może osiągać nawet do 48 cm do 50 cm.

Zaletą domów murowanych jest ich duża wytrzymałość na ogień ze względu na niską palność podstawowych materiałów konstrukcyjno-budowlanych.

Budowanie domu metodą tradycyjną ze względu na rozmaitość dostępnych na rynku materiałów budowlanych oferowanych dla tej technologii daje ogromne możliwości przy aranżacji i wykończeniu domu murowanego.

Technologia budowy domu murowanego jest warta polecenia ponieważ już od lat doskonale sprawdza się w naszych polskich warunkach.

Oferta biur projektowych dla domów wykonanych w technologii murowanej stanowi mniej więcej 70% wszystkich projektów. Za dodatkową opłatą biuro projektowe może każdy z projektów oferowanych domów przeprojektować do wykonania go w innej technologii np. szkieletu drewnianego.

nieruchomości konin, nieruchomości lokale

nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

mieszkanie w budownictwie

Element konstrukcyjny (nośny) - To wszystkie elementy przenoszące obciążenia, spełniające zadanie konstrukcyjne budynku, istotne dla zachowania stabilności obiektu. Do elementów konstrukcyjnych należą m.in.: płyta fundamentowa, strop, dach, stropodach, ściany nośne oraz belki. Elementami takimi nie są: ścianki działowe, podłogi itp., które pełnią funkcje wykończeniowe.

Element prefabrykowany - Półprodukt, element budowlany (np. płyta stropowa), który montuje się na placu budowy. Prefabrykaty dzielą się na: stalowe, drewniane, żelbetowe, strunobetonowe, kablobetonowe i inne.

prawo: dom, mieszkanie

Najem lokali mieszkalnych - Przepisy o najmie lokalu z kodeksu cywilnego mają zastosowanie głównie do najmu lokali tzw. użytkowych. Najem lokali mieszkalnych i pracowni twórców uregulowany jest w odrębnej ustawie - o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego. Na mocy tej ustawy lokatorzy objęci są szczególną ochroną, m.in. przed wypowiedzeniem najmu (w art. 11 wymieniono przypadki, kiedy jest to możliwe i w jakim terminie), wypowiedzeniem wysokości czynszu (art. 9), eksmisją (art. 14). Odmiennie niż w kodeksie cywilnym zostały określone obowiązki najemcy i wynajmującego. W kwestiach nieuregulowanych w ustawie o ochronie praw lokatorów stosuje się przepisy kodeksu cywilnego dotyczące najmu.

mieszkanie w ubezpieczeniach

upadek drzew lub masztów - przewrócenie się drzew lub masztów lub oderwanie się i upadek ich części na ubezpieczony przedmiot. Przez maszty należy rozumieć również słupy energetyczne, kominy wolnostojące lub latarnie.

zwierzęta domowe - psy, koty, chomiki, świnki morskie, papugi, kanarki, żółwie lub ryby akwariowe, z wyłączeniem trzymanych w celach hodowlanych lub handlowych.

finanse: sprzedaż mieszkania

Koszty związane z udzieleniem kredytu - Na koszty związane z udzieleniem kredytu składają się koszty związane bezpośrednio z samym kredytem, koszty związane z ustanowieniem zabezpieczenia na nieruchomości kredytowanej lub będącej celem kredytowania oraz inne koszty okołokredytowe.
Najczęściej spotykane koszty uwzględniane przez banki to:
Opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego.
Prowizja przygotowawcza - przygotowanie i uruchomienie kredytu, naliczana przeważnie od całej kwoty kredytu, płatna jednorazowo przed uruchomieniem kredytu.
Opłata za wycenę nieruchomości będącej przedmiotem kredytowania lub zabezpieczenia (często do zwrotu w przypadku, gdy w danym banku zostanie podpisana umowa kredytowa).
Koszt inspekcji nieruchomości (dotyczy głównie kredytów hipotecznych, w tym ocena zaawansowania robót budowlanych w stosunku do harmonogramu).
Dodatkowe opłaty w nietypowych sytuacjach (opłata za badanie wpisów w księdze wieczystej nieruchomości, opłata za wystąpienie przez Bank z wnioskiem o wpis hipoteki, inne opłaty).

Nieruchomości © 2024

Na rynku wtórnym nadal spadają ceny mieszkań. Korzystanie z nieruchomości bez umowy. Jak wyeksmitować uciążliwego lokatora nieruchomości. Budowa domu murowanego - technologia i zalety. nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana